Weronika

środa, 27 czerwca 2012

Zgromadzenie żeńskie z Diuny - finis

Drodzy!
Moje przewidywania dotyczące kolejności prac podejmowanych przez wydawnictwo Rebis w kwestii książek ze świata Diuny okazały się błędne, a właściwie oparte na nieprawdziwych przesłankach. Sądziłem, że najpierw ukażą się drukiem pozostałe dwa "Preludia" (Ród Harkonnenów i Ród Korrinów), a "Zgromadzenie" będzie musiało poczekać na swoją kolej. Stało się inaczej i Rebis zapowiedział wydanie "Zgromadzenia żeńskiego Diuny" na wrzesień tego roku. W tym świetle dalsze prace nad tłumaczeniem amatorskim nie mają głębszego sensu, bo i moja praca zakończyłaby się niewiele wcześniej. Publikuję więc to, co zostało przetłumaczone - bez korekty i redakcji - i na tym kończę tę działalność.

Ale mój głos w sprawie Diuny (dosłownie) jeszcze usłyszycie :).
Łowcy Diuny są dostępni na torrentach i chomiku "mako_new", a także wszędzie tam, gdzie dobrzy ludzie zechceli zamieścić tego audiobooka.
Teraz czytam coś całkowicie odmiennego (ciekawskich zapraszam na chomika - jak zwykle zamieszczam tam kolejne fragmenty czytanej książki).
Potem wracam i kończę Diunę 7.

1 komentarz:

  1. Dziękuję Ci za te rozdziały które przetłumaczyłeś... Wracając do "Blade Runner" to już mistrzostwo w Twoim wykonaniu. Zaskoczyła mnie ta książka, pozytywnie. Film mimo atmosfery bardzo tajemniczej nie jest tak dobry jak ta książka. Momentami gdy bohaterowie łączą się z siecią empatyczną odczułem pozytywne podobieństwo do "Gry Endera" . Znakomite książki.

    OdpowiedzUsuń