Weronika

sobota, 5 września 2015

Powolnego rozwodu z chomikiem ciąg dalszy

Drodzy!
Jakiś czas temu informowałem, że ze względu na kasowanie (już nawet nie blokowanie) pozycji wrzucanych na chomika, nie będę tracił czasu na uploadowanie tam ukończonych pozycji. Dotychczas wrzucałem tam poszczególne pliki bieżąco nagrywanej książki, traktując to bardziej jako moją kopię bezpieczeństwa, niż jako miejsce udostępniania. Jeszcze przez jakiś czas będę tę praktykę kontynuował, ale testuję inne rozwiązanie. Po prawej stronie pojawił się graficzny link do serwisu Mega, na który wrzucam wyłącznie odcinki bieżąco nagrywanej książki. Jeśli ktoś nie może się doczekać całości, to może stamtąd pobrać zmontowane pliki bez otagowania, czyli dokładnie to samo, co z chomika. Po zakończeniu każdej pozycji i wysłaniu paczki na serwery Maćka i Artura, pliki te będę usuwał, robiąc miejsce dla kolejnej pozycji. Postaram się także, aby graficzka zawsze odzwierciedlała bieżące nagrania. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, po odpowiednim poinformowaniu użytkowników chomika, zamknę swoją na nim działalność.

2 komentarze:

 1. Parę dni cię nie odwiedzałem i jak teraz wlazłem na bloga twego to:
  - ten serwer z nazwą PLIKI2 wygląda bardzo ładnie, uporządkowane wszystko jest, pogrupowane
  - a tej graficzki z MEGA nie mogłem początkowo znaleźć bo myślałem, że będzie na górze strony, koło serwerów z plikami, a tu lipa, aż wlazłem w kod źródłowy strony i ctrl + F wcisnąłem by znaleźć link do MEGA, tam zobaczyłem adres do obrazka i wtedy zrozumiałem, że ten link do mega (obrazek też) wstawiłeś po prawej stronie strony, ale bardzo nisko :D.
  Moja rada - ustaw ten obrazek wyżej, pod serwerami pliki, pliki2 i "mój FB", a lepsza rada - olej obrazek, daj wprost pod "Mój FB" ten link w formie typu "Bieżące nagrania: link".

  A przy okazji, pewnie też masz brzydką, deszczową, ponurą, przygnębiającą pogodę. Mam nadzieję, że przestanie padać deszcz, w ogóle niech zima spada, chcę lato całoroczne w Polsce. Dobrze, że nie musisz czytać książki o Hawajach, ciepłych krajach itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Sam szablon nie daje szczególnych możliwości takiemu laikowi, jak ja. I tak dumny z siebie jestem, że tyle rzeczy udało mi się zrobić w sposób działający.

   Usuń