Weronika

czwartek, 30 lipca 2015

Steve Perry - Cienie Imperium [Audiobook PL]

Nie wiem, z czego to wynika, ale im więcej jest krótkich rozdziałów, tym dłużej zajmuje mi nagranie. Jakby nie było - skończyłem i nagrałem kolejny kamyczek w śp. świecie Gwiezdnych Wojen, czyli - jak to się obecnie określa - "Legends".

Tak mi przyszło do głowy, że jeśli ktoś widział klasyczną trylogię, ale nie czytał nic z tego uniwersum, to "Cienie Imperium" są doskonałym materiałem na pierwszy kontakt. Wielu upierać się będzie, że przygodę z "Legendami" (aka "Expanded Universe") należy zaczynać od trylogii Thrawna. W sumie, sam chyba tak twierdziłem.... Zmieniłem zdanie. Steve Perry pisze zabawnie, prosto i umie kreować napięcie. Powieść jest mocno osadzona w scenach filmowych (zarówno przed akcją książki, jak i po). Dowiadujemy się, skąd Leia wytrzasnęła ubranie łowcy nagród i granat termiczny, z którymi wybrała się uwalniać Hana z pałacu Jabby. I wszystko to w jednej powieści, a nie w trylogii. Jeśli ta pozycja nie zachęci do eksploracji mrocznych zakątków Gwiezdnych Wojen, to nie zrobi tego żadna inna.

Nie jest pewnie zaskoczeniem, że paczkę z książką opatrzyłem okładką Macieja Pańko.
Imię i nazwisko autora podaję za jego wiedzą i zgodą. Uważam, że talenty tej miary należy promować.

Paczka będzie na serwerze Maćka dziś później wieczorem. Jutro zaktualizuję listę po prawej.

2010: Odyseja kosmiczna - nadchodzę! Jeśli jeszcze nie zaczęliście projektować okładki, to do roboty!

9 komentarzy:

 1. siema mako, kiedy taniec ?

  OdpowiedzUsuń
 2. siema Anonimowy :-) Nie tańczę, ale dzięki za zaproszenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Panie Mako. Mam przyjemność pierwszy raz trafić na Twojego bloga. Choć wcześniej trafiałem na czytane książki przez Ciebie. Wielki szacun za ciężką prace włożoną i wyczytaną. Materiały są świetne i profesjonalne. W ramach podzięki przesłałem przed chwilą skromną dotacje wprost z Aberdeen :) Może kiedyś zdecydował byś się na serie Koła Czasu ? Wiem że ogromna i pewnie nie ma szans ale zawsze można pomarzyć. Jeszcze raz pozdrowienia i dzięki za świetną prace:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po raz kolejny kawa świetnej roboty ;). Znowu będę miał co słuchać w aucie i w domu dzieki wielkie Mako za twoja prace .
  No i tak okładka jest świetna będzie idealnie wyglądać w moich multimedialnych okładkach, piękna robota Pani Macieju !

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle kawał świetnej roboty, i znów fani SW mają wobec Ciebie ogromny dług ;) Co następne z SW, może Trylogia Koreliańska? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie wiem, ale raczej skłaniam się ku dalszego ciągu Xizora

   Usuń
  2. Czyli Wojny Łowców nagród? Świetnie, od tego zaczynałem przygode z EU, chętnie posłucham tego w twoim wykonaniu ;D Chociaz trzeba przyznać, że samego Xizora tam jest raczej niewiele. Ale jakby co to Trylogia Koreliańska błaby swietnym dopełnjeniem klasycznych historii które już przeczytałeś ;) No nic, życze zdrowia i mocnego głosu, i z niecieprliwością czekam na kolejne audioSW ;)

   Usuń