Weronika

sobota, 18 lipca 2015

Miej swój udział w audiobooku mako_new

Szanowni,
Chcę Was zaprosić do współpracy w "wydawaniu" kolejnych audiobooków, które wchodzą spod mojej ręki (ust, gardła, ... ?). Jak pewnie wiecie, paczki, które dostępne są na serwerze Maćka, są wyposażone w tagowanie, a także okładkę, która - mam nadzieję - ładnie się Wam wyświetla na ekranach smartfonów, komputerów, mp4-ek, itp.
Z bardzo nielicznymi wyjątkami grafikę stanowią skany okładek wydawnictw papierowych. Wyjątki stanowią grafiki modyfikowane lub opracowywane przez Darka (i dotyczyło to Pieśni lodu i ognia - GRR Martina).
Nie stoi nic na przeszkodzie, aby okładki kolejnych audiobooków były Waszymi własnymi pracami. Wszystko, co należy zrobić, to przygotować plik graficzny (najlepiej jpeg), zawierający trzy elementy obowiązkowe: imię i nazwisko autora, tytuł książki, oraz adnotację "czyta mako_new". Liczę bardzo na Waszą kreatywność, wykraczającą poza skopiowanie okładki wydawniczej z dopiskiem o lektorze. Będę szczęśliwy, jeśli będą to Wasze autorskie projekty. Chwytajcie więc za farby, ołówki, aparaty fotograficzne, fotoszopy, i wszystko, co Wam serce podpowiada.

W najbliższym czasie potrzebna będzie okładka do książki "Cienie Imperium" Steve Perry, z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Potem będę potrzebował okładki do "2010: Odyseja kosmiczna" Arthura C. Clarke.

Wszystkie nadesłane prace opublikuję na blogu, ale zastrzegam sobie prawo samodzielnego wyboru tej, którą wykorzystam w gotowym audiobooku. Autorów proszę tylko o jasne określenie, czy życzą sobie podawania imienia, nazwiska albo niku.

Zachęcam Was bardzo. Czekam na prace, które należy przysyłać emilem do magrze(at)o2.pl

O kolejnych zapotrzebowaniach będę informował z należnym wyprzedzeniem.

5 komentarzy:

 1. Bardzo dobry pomysl !

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się - może uda mi się coś ładnego zrobić, ale nie wiem jak z czasem i tu pytanie na kiedy miały by być gotowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej chwili "Cienie Imperium" są zaawansowane w 1/3. Przy bardzo dobrych wiatrach nagranie zajmie mi co najmniej tydzień. A bardziej prawdopodobne, że bliżej dwóch.

   Usuń
 3. Ja również dziękuję Darkowi za ładną grafikę do Uczty Martina i ładnie proszę o okładkę do Tańca ze smokami też Martina. Myślę że Mako mając już okładkę, nie będzie odsuwał na dalszy plan dokończenie Gry o Tron.

  OdpowiedzUsuń