Weronika

niedziela, 30 sierpnia 2015

Zbiórka do kapelusza - Pełny obraz

Niektórym funkcjonalność eHata z jakiś powodów nieodpowiada, i lepiej sprawdza się PayPal. Z tego powodu, wchodząc na stronę zbiórki https://ehat.me/ehat/view/2845/3b475f4f22ffb86eb6fe10bf34db19e0, możecie nie mieć pełnego obrazu postępów zbiórki.
Informuję więc, że całość zgromadzonych na chwilę środków na budowę studia to bez paru złotych dwa tysiące, a więc połowa kwoty docelowej.
Dziękuję! :-)
To naprawdę przekracza moje najśmielsze oczekiwania.

7 komentarzy:

 1. mako, jeśli cię ta kwota onieśmiela to się podziel połową :D ja spróbuję wydziergać na drutach przenośne wygłuszacze otoczenia do mojego pokoju w domku w górach :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie: http://www.ld-systems.com/en/microphones/rf-1-microphone-filter/?force_sid=nvhbjhdq87p7d23uhkllrldbf3 ?

   Usuń
  2. łoooo. nie wiedziałem, że takie cuś istnieje. chodziło mi bardziej o wygłuszenie takie metr na metr, ale takie coś też jest ekstra.... tylko czy mi to jest potrzebne, skoro pokój nie jest w ogóle wygłuszony? to tak jak kupić garaż i nie mieć samochodu.

   Usuń
  3. To, w skrócie, jest po to, by móc pracować z pomieszczeniu niewygłuszonym. Oczywiście nie izoluje Cię to od hałasu z zewnątrz, ale eliminuje wszelkie echa i dudnienia. Mikrofon łapie dźwięk wyłącznie z ust, bez odbić od ścian. Jak się ma wygłuszone pomieszczenie, to coś takiego jest całkowicie zbędne.

   Usuń
 2. Mako, współuczestnictwo w tworzeniu Mako-New-Studia nagraniowego to prawdziwy zaszczyt. Będę opowiadał wnukom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam obawiałem się, że przyjdzie Ci do głowy budowa kabiny (bo dla kogoś nie interesującego się bardziej sprzętem studyjnym jest to pewnie pierwsza myśl). Widzę jednak, że dobrze Ci poradzono.

  Jeśli dzisiejsze odpowiedniki nie odstają jakościowo od sE Reflexion Filter (akurat tego używałem kilka lat temu - innych nie było jeszcze na rynku) to na pewno się nie zawiedziesz. Mieszkanie w kamienicy, parter, okna na brukowaną ulica - żaden problem dla tego sprzętu.

  Mniemam, że kolega mapeto Cię kieruje w sprawie sprzętu - jeśli nie poczuje się urażony, chętnie dowiedziałbym się jaką konfiguracje zmontowaliście - może i moja rada się przyda.

  Przede wszystkim ciekawi mnie kwestia doboru mikrofonu, miksera/interfejsu i rozmieszczenie całości w pomieszczeniu. Filtr to podstawa, powinien zapewnić odpowiednie wytłumienie, ale od akustyki pomieszczenia i charakterystyki mikrofonu zależy nie mniej. A przecież można przegiąć i w drugą stronę - całkowity brak tła to zero dynamiki nagranego wokalu.

  Na zestawie sE Reflexion Filter + Rode nt2 + domowej roboty kompresor lampowy + interfejs M-Audio (pod USB) + ponagrywałem trochę wokali i mniejszych instrumentów, więc jeśli uznacie, że mogę się przydać - walcie śmiało.

  OdpowiedzUsuń