Weronika

wtorek, 25 sierpnia 2015

Chwała na wysokościach

Czyli dwaj panowie w roboczych ubraniach przystąpili do delikatnej rozbiórki pochylonego komina wiszącego mi nad głową, po czym ich zadaniem będzie odbudowa komina w wersji "light" i ostateczne malowanie dachu.
Po co to piszę? Ponieważ delikatny tupot trampek po blaszanym dachu tuż nad sufitem studia nie stwarza szczególnie dobrego tła dźwiękowego do nagrań. Tym samym, za mikrofonem będę mógł siadać tylko wieczorami, po zakończeniu prac dekarskich.

Kilkukrotnie pisałem, że radosna decyzja o ulokowaniu studia na poddaszu okazała się być bardzo nietrafiona. Deszcz, wiatr, wahania temperatury, a także stosunkowo duże narażenie na inwazję dźwięków z otoczenia (szczęśliwie, że okolica jest raczej spokojna) - to wszystko czynniki niesprzyjające.

Mam już wstępny pomysł na przeprowadzkę, ale tymczasem jest on poza moim zasięgiem finansowym. W tylnej części działki, za garażem oddzielającym to miejsce od drogi, mogę postawić domek drewniany (2 x 3 m) (taką narzędziówkę), który po wyłożeniu 15 cm styropianem i 3 cm warstwą tkaniny dźwiękochłonnej, oraz oddzieleniu dodatkowymi drzwiami (tak, aby szumiący komputer znalazł się w osobnym pomieszczeniu - przedsionku) tworzyłby studio o powierzchni poniżej 4 m kwadratowych i kubaturze około 7 m sześciennych. Samo postawienie czegoś takiego to koszt około 3000 zł. W tej chwili nie do udźwignięcia. Po zakończeniu urządzania naszej "posiadłości" - być może. W każdym razie mam jakiś plan, a to podstawa realizacji :-)

15 komentarzy:

 1. Jest mi wstyd na myśl, że miałbyś sam finansować swoje nowe studio. Nie wiem jak to rozwiązać technicznie i zgodnie z prawem, ale może ktoś podpowie jak zorganizować zrzutkę? Nawet jeśli nie uzbiera się te 3 tys., to zawsze każdy grosz się przyda. A owoców Twojej ciężkiej pracy korzystamy wszyscy i to za darmo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie się nie da :) Ale, jak wspomniałem, to jest MOJE hobby.

   Usuń
 2. Mako podaj po prostu numer konta.Nie wpłacę wiele, ale niech każdy Twój fan wpłaci "parę złotych" to trzy tysiaki się uzbiera. Niech to będzie wymierne podziękowanie za Twoją pracę i nasza cegiełka w tworzeniu przez Ciebie nowych audiobooków.
  Jan Brzenk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest takie proste. Jak ja miałbym się rozliczyć z takich darowizn?

   Usuń
  2. Najlepiej by było wystawić puszkę - z tego byś się nie musiał rozliczać ;)

   A nie można tego potraktować jako koleżeńskich wpłat? W końcu wszyscy tu jesteśmy znajomymi, albo znajomymi znajomych...

   Usuń
 3. Może ktoś mądry podpowie.J.B.

  OdpowiedzUsuń
 4. Więcej gadżetów na allegro? Albo może kilka przeczytanych książek wystawisz? Wiedząc, że to na studio to chętniej damy więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za "Slepowidzenie" i "Wieczna wojnę", może kiedyś znajdziesz czas na trylogię Świt Nocy Hamiltona lub cos Neaila Ashera :)

  OdpowiedzUsuń
 6. a może to by zadziałało: https://www.patreon.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest coś, co się nazywa ehat.me. Poczytajcie i powiedzcie mi, co o tym sądzicie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapoznałem się z ehat.me:
   1. Określasz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na prezent. Możesz mieć już gotowy pomysł na upominek, którym dzielisz się z uczestnikami zbiórki, albo wspólnie ustalacie wysokość zrzutki, którą później będziecie mogli dowolnie rozdysponować.

   2. Organizacja eHata: wyznaczasz cel zbiórki, określasz kwotę i liczbę osób, które składają się na prezent urodzinowy.

   3. Zapraszasz uczestników do eHata. Tak, możesz to zrobić poprzez e-maile!

   4. Z radością obserwujesz, jak wpłaty trafiają na eHatowe konto. Dzięki temu już niedługo kupicie upatrzony upominek!

   5. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokonać zakupu prezentu przez eHat! Wystarczy, jeśli zbiórka dobiegła końca i zdecydowaliście się na zakup w sklepie internetowym.

   Myślę Mako, że powinieneś wystąpić na ehat jako organizator i udostępnić swój e-mail, żeby się zgłaszali ci, którzy będą chcieli być przez Ciebie zaproszeni do zrzutki (nie doczytałem, może jest inny sposób zaproszenia). Jan Brzenk

   Usuń
  2. Zależy jeszcze, ile potrąca sobie serwis z naszej zrzutki. Nie zauważyłem w necie wielu opinii na temat tej platformy, a regulamin wydawał mi się tak fatalnie nudny, że nie dałem rady wyłapać ich honorarium. :) Bo szkoda by było, jakby ucinali np. 50%...

   Usuń
  3. Albo załóż konto Bitcoin :)

   Usuń
 8. złóż projekt na wspieram to i po sprawie

  OdpowiedzUsuń
 9. Mako :) Słuchanie Twoich audiobooków jest najlepszą zapłatą.

  OdpowiedzUsuń