Weronika

wtorek, 11 marca 2014

Nowe miejsce, nowe możliwości

Drodzy,
Dzięki wspaniałomyślności Macieja postępuje upload plików na serwer znajdujący się pod adresem: http://pliki.poczytajmimako.pl
Do tego samego miejsca można uzyskać dostęp przez ftp pod adresem 37.187.97.33.
W tej chwili znajduje się tam cała Diuna i dziś znajdą się tam wszystkie audiobooki "Różne". Z czasem dołożę katalogi "Nik Pierumow", "Isaac Asimov" i "Gwiezdne Wojny". Wszystkie książki są spakowane rarem bez hasła.
Trwa nagranie "Dartha Plagueisa" i będzie to pierwsza pozycja, która trafi jednocześnie na chomika (myślę, że jest tam jakieś grono osób, dla których punkty nie stanowią przeszkodą, a możliwość zachomikowania plików stanowi wygodę) i na ten serwer.
Od czasu do czasu będę Wam przypominał jego adres.

18 komentarzy:

 1. Witaj MAKO!
  "Dartha Plagueisa" BĘDZIESZ WSTAWIAŁ NA TORRENTACH?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. I nie KRZYCZ na mnie, bo się będę jąkał. ;-)

   Usuń
 2. hihi Dzięki Mako :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie, że masz "swój kącik" na niezależnym serwerze :) bo chomik nadal jest dla mnie ciemnym i złym miejscem gdzie lepiej bez ważnego powodu nie zaglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Własny serwer jednak ułatwi - i to bardzo. :)

  Tylko jedno pytanie odnośnie FTP. Dostęp anonimowy jest zablokowany? Bo jeśli tak, to potrzebne będą login i hasło.
  Ale generalnie wszystko zmierza w dobrym kierunku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawało mi się, że nie. Ale przyznaję się bez bicia, że nie jestem pewien i nie bardzo wiem, jak to sprawdzić. Pewnie będę musiał spytać Macieja.

   Usuń
 5. Niestety użytkownik anonimowy jest wyłączony więc dostęp przez FTP odpada chyba że podasz jakiegoś użytkownika ogólnego który będzie miał prawa tylko do przeglądania/ściągania.
  I gratuluje i czekam na serie SW pod nowym adresem ;}

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chcecie się tam zalogować po ftp:
  login: book
  hasło: book1

  możliwe jest tylko ściąganie plików tam umieszczonych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelka. Zobaczymy jak dlugo sie ten ftp utrzyma.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj MAKO!
  Coś widać na horyzoncie?
  Jako fan STAR WARS, mam do Ciebie pytanie. a mianowicie: co sądzisz o nowej produkcji VII epizodu, robionej przez Disney'a? Dadzą radę, czy będzie profanacja?
  Ja mimo wszystko trzymam kciuki. Miałem nadzieję na zekranizowanie chociażby Inwazji Vongów ( o THRAWNIE nie marzyłem nawet, mimo, że praktycznie gotowy scenariusz!). Niestety z tego co ostatnio słyszałem, mają to być losy Bena Skywalkera, niezbyt trzymające się uniwersum książkowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już o produkcji poprzedzającej trylogii miałem dość niskie mniemanie. Niestety, moje obawy sprawdziły się o tyle, że warstwa wizualna i zachłyśnięcie się tym, co da się wykreować w komputerze, przytłoczyły zarówno postacie, jak i akcję filmów. O trylogii VII - IX wolę się więc tymczasem nie wypowiadać.
   Natomiast fakt, że ekranizacja ma dotyczyć kwestii nieobecnych w Expanded Universe, uznaję za dobry znak. W końcu, zwróć uwagę, że Lucas Arts przez wiele lat nie zezwalało na rozstrzyganie w książkach wcześniejszych losów kluczowych postaci pierwszej trylogii, i losy te poznaliśmy potem w filmach I - III. Dzięki temu Expanded Universe się nie zawalił. Myślę, że tym razem będzie podobnie - to co już jest w książkach będzie się trzymało kupy z tym, co zostanie zawarte w filmach, w takim znaczeniu, że żadna postać uśmiercona w chronologicznie wcześniejszych powieściach nie zostanie wskrzeszona w filmie.
   I pozwolę sobie wyrazić swoje głębokie przekonanie, że to co fanów przyciągnęło do Expanded Universe może zostać zekranizowane wyłącznie przez samych fanów. Jeśli postęp różnego rodzaju programów do manipulacji obrazem i tworzenia filmów będzie postępował w takim tempie, jakiego jesteśmy świadkami, to sądzę, że imponujące fanowskie ekranizacje opowieści o Thrawnie, czy o nowych najeźdźcach z czasów NEJ pojawią się jeszcze w ciągu najbliższego dziesięciolecia. Już teraz zdolny amator jest w stanie tworzyć krótkie filmy typu "Barbie" w pojedynkę. A patrząc na obfitość fanowskich "trailerów" SW VII spodziewam się, że taka właśnie będzie przyszłość.

   Usuń
 9. Witaj! Dość pouczająca wypowiedź, faktycznie technika i pomysłowość młodych umysłów nie zna granic! Niedługo nawet zmarli aktorzy będą występować w kreacjach z jakimi zawsze ich utożsamiano, dzięki technice komputerowej. Jak tam u DARTHA Plagueisa?
  Pozdrawiam i ukłony jak zwykle!

  OdpowiedzUsuń
 10. no to nie przeszkadzam. Pozostaje tylko cierpliwie czekać!

  OdpowiedzUsuń
 11. A może od samego początku na ftp-ie tworzyć foldery z nazwiskami autorów i/lub zbiorów. Bo jak na razie to zaczyna się robić mały bałagan. Jest Asimov_Diuna_ Różne. W "Różnych" zaś kolejne foldery ciągów i mały śmietniczek. Aż boli "paczeć". Jak by co to ochotniczo ZGŁASZAM SIĘ na bibliotekarza do moderacji zbiorów zastałych jak i przyszłych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem świadom tego bałaganu. Ale niestety nie mogę z jakiegoś powodu zakładać katalogów głównych, ani zmieniać ich nazw. Mogę jedynie dodawać i zmieniać katalogi podrzędne. Pisałem w tej sprawię do wspaniałomyślnego właściciela serwera i czekam na odpowiedź.

   Usuń
 12. Szacun dla Ciebie. Cieszę się, że Twoje pozycje będą gdzieś w jednym miejscu łatwe do ściągnnięcia. Oby tak dalej bo Twoje audiobooki towarzyszą mi prawie zawsze.

  OdpowiedzUsuń