Weronika

poniedziałek, 29 lipca 2013

Wracam do Starej Republiki

Zacząłem nagranie "Oszukanych".
To już drugie moje spotkanie ze światem zarówno znanym, jak i nieznanym. No bo tak - Gwiezdne Wojny są obecne w moim życiu już baaaardzo długo. Mam tu na myśli filmy i książki. Nie ciągnęło mnie nigdy zanadto do gadżetów (choć nad zakupem zbroi szturmowca zastanawiałem się już kilkukrotnie [więcej nie mogę napisać, bo bloga czytuje czasami moja małżonka ;) ]). Kiedy moje dzieci wrastały w wiek gier komputerowych, przez naszego domowego PC-ta przewinęło się kilka gier z tego świata, ale były to głównie strzelanko-śmiganko-naparzanki.
Nie zetknąłem się nigdy z grami Knights of the Old Republic. Nie znam ich i nie poznam, bo nie czuję się na siłach siedzieć przed komputerem jeszcze więcej niż siedzę, i to "dla przyjemności". Tymczasem książki, za które się zabrałem dotyczą realiów tych gier.
Ciekaw jestem, czy - w waszej opinii - książki odbiera się lepiej jako uzupełnienie gry, czy może jest dokładnie na odwrót.

10 komentarzy:

 1. Witam. Bardzo mnie cieszy że wracasz do Starej Republiki. Moim zdanie to książka jest uzupełnieniem gry lub filmu. W grach lub w filmach nie mamy opisanych przeżyć wewnętrznych głównego bohatera, czy innych dodatków znajdujących się tylko w książce. Przynajmniej taka jest moja opinia. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, zgodzę się z Marcinem, że książka to podstawa a filmy to streszczenie. Co do gier to dla mnie są tylko (uzupełniającym) dodatkiem danej książki. Pozdrawiam i niech moc będzie z tobą - AJ

  P.S. Jak byś miał wybrać to jaką postacią chciałbyś zostać w świecie GW ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Smakoszem z kantyny Mos Eisley :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to bym chciał zostać jednym z komandosów republiki :) Mam jeszcze takie pytanko do ciebie Mako. Wiesz może czy jest kontynuacja książki Drewa Karpyshyna pt : Revan ? A jak nie to czy w ogóle ma wyjść jakaś kontynuacja ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam zielonego pojęcia (w innym kolorze pojęcia także nie mam).

  OdpowiedzUsuń
 6. Ok, mam nadzieję że coś wyjdzie, bo jestem strasznie ciekawy co się stanie z Revanem po wydarzeniach z książki. Podobno w grze (Czy to old republic czy knights of the old republic )dowiadujemy się o dalszych losach Revana jednak bardziej wolę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. kontynuacji nie ma, gdyz sam Revan podobno wystepuje w grze Old Republic.
  Karpyshyn napisał jeszcze Old Republic Zagłada, która jest bezpośrednią kontynuacją samej gry( akcja toczy się po zabiciu Imperatora Sithów).
  w Polsce książka dostępna jest od miesiąca

  OdpowiedzUsuń
 8. W wookieepedii http://starwars.wikia.com/wiki/Revan#cite_note-TOR_Encyclopedia-27 jest opisane co się z Revanem dalej dzieje, więc coś tam jest tylko czy w formie książki, komiksu lub gry??
  Biblioteka na Ossus opisuje tylko to co w grze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ok, dziękuję wszystkim za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super robota,trzymam kciuki za kolejne ksiazki

  OdpowiedzUsuń