Weronika

sobota, 4 stycznia 2014

Timothy Zahn - Ostatni rozkaz [Audiobook PL]

Jeszcze w nastroju noworocznym, jakże sprzyjającym lenistwu także przez nadchodzący dzień wolny 6 stycznia, oddaję w Wasze ręce ostatnią z książek tworzących "Trylogię Thrawna".
Zostałem zapytany o to, co w świecie GW zrobię później. Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, ale Zahn jest jednym z najlepszych autorów przyczyniających się do rozwoju Expanded Universe, więc skłaniam się do jednej z sugestii, aby zająć się dwutomowym cyklem "Ręka Thrawna" tego samego autora.
To jednak melodia przyszłości.
W następnym tygodniu postaram się rozpocząć nagrania "Robotów i Imperium", wieńczących cykl Roboty Isaaca Asimova.

5 komentarzy:

 1. Witam.
  Mam do Ciebie pytanie.Co myślisz nad nagraniem powieści Hugh Howeya "Silos".
  Powieść ta staje się hitem wydawniczym na światowych rynkach,ciekawe recenzje,no i tematyka powinna zainteresować Twoich słuchaczy.Pozwolę sobie zamieścić krótki zarys tej zapewne ciekawej powieści.
  Jeden z największych bestsellerów książkowych ostatnich lat na rynku amerykańskim, sprzedany do ponad dwudziestu krajów. Powieść, która łączy elementy science-fiction, dystopii, post apokalipsy i powieści sensacyjnej w ultra wybuchową mieszankę, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.
  Myślę że jest to pozycja na prawdę godna uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, co myślę :-) Po prostu nie znam ani autora, ani powieści.

  OdpowiedzUsuń
 3. mako_new, przede wszystkim po raz pierwszy chcę Ci podziękować za nieprawdopodobną pracę jaką wykonujesz i za to, że jej rezultatami się z nami dzielisz. Twoja inicjatywa, profesjonalizm jej wykonania to jak długo dostarczasz nam tych wspaniałych nagrań jest moim zdaniem zjawiskiem całkowicie niezwykłym i nieoczywistym i właśnie za to pragnę Ci się nisko pokłonić.

  Jeśli mogę sobie pozwolić na jakieś sugestie związane z książkami GW, to może mógłbyś się zastanowić nad wyśmienitym moim zdaniem cyklem X-Wing. Warta uwagi jest też długa i dosyć nierówna seria NJO, która wprowadziła swego czasu dużo świeżości w Expanded Universe. Pomimo tego, że zdarzają się słabsze części, to ogólnie seria trzyma bardzo dobry poziom. Chociaż zdaję sobie sprawę jak olbrzymim nakładem pracy byłoby nagranie wszystkich 19 tomów tej historii. :-)

  Serdecznie pozdrawiam,
  keerthan

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za dobre słowo.
   Z GW już tak jest, że poziom poszczególnych powieści wykazuje tendencję sinusoidalną. Ma to swój urok. NEJ , dzięki wprowadzeniu nowego wroga (ile można się użerać z Imperium :-) ) rzeczywiście przyniosła powiew świeżości. Co do kolejności nagrań, to muszę się zastanowić. Mimo wszystko, pomiędzy poszczególnymi cyklami i powieściami zachowywana jest jakaś spójność, i czasami wydarzenie późniejsze staje się mało zrozumiałe bez wiedzy o historii wcześniejszej. Ja tymczasem zdążyłem przeczytać o spotkaniu Luke'a z Marą, a miałbym już skakać do historii ich syna? A jednocześnie mam całkowicie jasną świadomość, że całych GW i tak nie zdołam nagrać.

   Usuń
 4. Odsłuchałem całą trylogię Thrawna i chciałem Ci bardzo podziękować. Jestem pełen podziwu. Przesłuchałem wiele audobooków i muszę przyznać, że te w Twoim wykonaniu należą do ścisłej czołówki, mojego osobistego rankingu.

  OdpowiedzUsuń