Weronika

piątek, 17 stycznia 2014

Przyjmowanie propozycji zakończone. Chętny do stworzenia ankiety - zgłoś się!

Mimo szczerych chęci nie udało mi się stworzyć ankiety, więc - zgodnie z wcześniejszą informacją - proszę o pomoc. Najlepiej o zgłoszenie się z adresem mailowym w komentarzu. Ja tego komentarza - w trosce o poufność adresu - nie opublikuję, ale skontaktuję się z chętnym mailowo.

Od razu muszę trochę poprzepraszać i trochę się potłumaczyć.
Nie wszystkie pozycje uwzględniłem w dalszej rozgrywce. Są po temu różne powody. Odrzuciłem pozycje wykraczające poza zakres szeroko pojętej fantastyki (przepraszam m.in. miłośnika prozy Andrzeja Sawickiego). Nie podejmę się również nagrywania różnorodnych kontynuacji - nie z powodu lęku przed nieuchronnymi porównaniami, lecz dlatego, że mnie samego we wszelkich cyklach czytanych przez różnych lektorów denerwują (nieuchronne przecież) różnice interpretacji: do czegoś tam zdążyłem się już przyzwyczaić, a tu ktoś nowy wprowadza nową manierę. Subiektywnie odrzuciłem także książki na podstawie gier (m.in. Warhammer 40000), bo nie znając gry ani jej klimatu nic dobrego z tego nie zrobię. Mam wątpliwości co do pozycji bardzo nowych na rynku (bo nie wiadomo, czy wydawca czasem nie wzbogaci oferty o audiobook), ale zdecydowaną większość postanowiłem pozostawić (raz kozie śmierć).

Ostatecznie lista propozycji zamknęła się w 22 pozycjach, co jest bardzo korzystnym zbiegiem okoliczności, ponieważ z dawien dawna liczbę 22 uważam za osobiście szczęśliwą.

Jak ochotnik do stworzenia ankiety się zgłosi i jego praca zakończy się sukcesem, zaczniemy zabawę w "vox populi, vox dei".

Aha! Ankiety nie będziemy prowadzić w nieskończoność, myślę, że weekend + maksymalnie 2 dni powinno wystarczyć. Jeśli więc ankieta będzie w piątek/sobotę rano, to wyniki powinniśmy poznać we wtorek wieczorem lub środę rano.

Hawgh!

5 komentarzy:

 1. A mógłbyś na razie wrzucić listę wybranych pozycji?

  OdpowiedzUsuń
 2. procenty mogly byc tajne do wtorku:) dobra lista, glosowalem na swoja propozycje ale z 70% ksiazek mnie zaciekawilo

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda ze procenty jawne, ogolnie dobra lista i poza swoim faworytem sporo tez by mnie ucieszylo

  OdpowiedzUsuń
 4. Procenty mogą być jawne, bo przed oddaniem głosu nie wiadomo, a drugiego głosu i tak oddać nie można

  OdpowiedzUsuń