Weronika

poniedziałek, 5 stycznia 2015

Skończyłem prace nad "W poszukiwaniu Jedi"

Tym samym zainaugurowałem nową trylogię we wszechświecie Gwiezdnych Wojen, autorstwa Kevina J. Andersona.
Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, będzie kontynuacja w postaci powieści "Uczeń ciemnej strony" i "Władcy Mocy".

Najpierw jednak zrobię przesiadkę na nowy mikrofon i mikser. Jutro planuję wykorzystać świąteczny dzień na poeksperymentowanie. Mam nadzieję, że wszystko gładko pójdzie ku mojemu i Waszemu zadowoleniu. Oswajanie się z nowościami planuję odbyć na kolejnej części Ksiąg Merlina z cyklu o Amberze Rogera Zelaznego.

Tymczasem więc wszystko toczy się powolutku swoim własnym torem.

Pozwolę sobie na koniec przypomnieć, że nowy rok 2015 oznacza, że już wkrótce trzeba się będzie rozliczyć z podatków za stary rok. I w tym zakresie nieodmiennie liczę na Was, i Waszą pamięć o 1% dla Weroniki, podopiecznej fundacji "Jaś i Małgosia". Wszystkie potrzebne informacje, jeśli dotychczas nie znacie ich na pamięć, znajdują się NA STRONIE WERONIKI.

14 komentarzy:

 1. Witaj Mako, zapewne podobne pytanie się już pojawiło ale nigdzie na Twoim blogu nie znalazłem na nie odpowiedzi. Może nie dość dobrze szukałem? Jak zacząć czytać SW? Od jakiej książki? Mam już swoje lata na karku i nigdy nie miałem styczności z tym uniwersum, a chciałbym się nad tym trochę pochylić. Z góry dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest pytanie, na które nie ma odpowiedzi. Wybór należy do czytelnika. Można czytać wg chronologii powstawania książek (wtedy jest najmniej dziwnych sprzeczności), ale najstarsze książki, np. "Spotkanie na Mimban" mają czasami żenująco niski poziom. Można w ogóle pominąć książki związane bezpośrednio z filmami, i zacząć do Nowej Ery Jedi, albo wręcz przeciwnie, od Starej Republiki. Ja przychylam się do najczęstszej opinii, że dobrze jest zacząć od Trylogii Thrawna. Możesz też poszukać porad na forum Gwiezdnych Wojen.

   Usuń
  2. Ja bym radził ci zacząć od trylogia bane'a. Dobrze jest zrozumieć ciemną stronę mocy zanim zaczniesz jasną. ;)

   Usuń
  3. To powinno pomóc: http://www.star-wars.pl/Tekst/91

   Usuń
 2. Jak zacząć to tylko od THRAWNA!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. co Z Nawałnicą Mako?

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsza jest trylogia AKADEMII JEDI !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej :) Szukam i nie mogę znaleźć. Jest jeszcze jakaś szansa na znalezienie nagranych przez Ciebie audiobooków Star Wars?

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej :) Jest może jeszcze możliwość dostępu do audiobooków starwars które nagrałeś? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od kwietnia na tym blogu nie ma publicznie udostępnianych linków

  OdpowiedzUsuń