Weronika

piątek, 2 maja 2014

Jeszcze chwilka cierpliwości

Wiem, że czekanie na "Zagrożenie Fundacji" niektórym już nadojadło. Jedni czekają na całość, inni wręcz przeciwnie - nie mogą się doczekać, aż skończę i nagram następną książkę z Gwiezdnych Wojen albo Amberu.

Chciałbym więc poinformować, że do zakończenia nagrania Zagrożenia muszę mieć jeszcze tylko jedno wolne popołudnie - jest więc szansa, że w połowie przyszłego tygodnia udostępnię gotowe nagranie i zacznę następne.

Jak zwykle pojawia się wiele próśb i propozycji - aby więc choć trochę rozwiać bieżące wątpliwości, śpieszę donieść, że:
1) skoro zabrałem się za "dopiski" do Fundacji, to zamierzam je skończyć, a to - poza Zagrożeniem Fundacji - oznacza jeszcze dwie kolejne pozycje;
2) mam szczery zamiar kontynuować nagranie Amberu poza pierwszych pięć tomów "kronik Corvina" i zrealizować także "kroniki Merlina", czyli kolejnych pięć tomów;
3) zdecydowałem, że na następny ogień w świecie Gwiezdnych Wojen pójdzie trylogia "Kryzys czarnej floty" (tom I - Przed burzą).

Dopiero kończąc "Fundację" (zakładając, że książki z poszczególnych cykli będę czytał na zmianę) będę zastanawiał się nad rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego cyklu, ale nie wykluczam także, że zrobię sobie "skok w bok" i znów przeczytam jakąś książkę nie będącą częścią żadnego cyklu, a nawet nie należącą do gatunku szeroko pojętej fantastyki.

Wasze propozycje kolejnych lektur są dla mnie naprawdę ważne. Już nie raz stały się inspiracją do wielkich przygód. Tak było z "Atlasem zbudnowanym", i tak było ostatnio z "Prostym życiem" Ernsta Wiecherta - książką w której szczerze się zakochałem. Nie gniewajcie się więc na mnie, że nie każda propozycja trafia w końcu przed mikrofon (bo to chyba i fizycznie niemożliwe), ale zawsze trafia przed moje oczy.

6 komentarzy:

 1. yey, wiecej fundacji, wiecej amberu! i wiecej tego trzeciego co jest spowalniaczem miedzy amberem i fundacja:) udanej reszty majowki Mako:) //Ash

  OdpowiedzUsuń
 2. Udanej Majówki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przez ftp w dniu dzisiejszym,nie mogłem się zalogować.
  Czy zostało zmienione hasło?
  Wiem że dotychczas było "book1".Jakiś czas nie miałem kompa,więc mogę być trochę niedzisiejszy.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dostęp przez ftp nie wymaga logowania (użytkownik anonimowy)

   Usuń
 4. Witam.to znowu ja z problemem ftp .Od samego początku 7.03.14 nie miałem problemu z pobieraniem twoich audiobooków właśnie z tego ftp wpisałem tylko wspomniane hasło,i wszystko było ok.Obecnie po aktualizacji File Zilla mam problemy z połączeniem się z serwerem.Mam tu pytanie za pośrednictwem Twojego bloga do Twoich sympatyków Mako,czy też mają tego typu problem.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi normalnie sciąga - pewnie masz coś nie tak z software, spróbuj z innej przeglądarki ( chrome, firefox, Explorer, itp) i sprawdz czy masz wszystkie aktualizacje to powinno pomóc pozdr.

  OdpowiedzUsuń