Weronika

wtorek, 4 czerwca 2013

John Jackson Miller - Zaginione plemię Sithów

Jeśli pamiętacie, jakiś czas temu pytałem o kolejność, jaką powinienem przyjąć nagrywając książki z wszechświata Gwiezdnych Wojen. "Lud" wyraził wolę, aby postępować chronologicznie, a nie w kolejności powstawania książek (i filmów). Żyjąc w nieświadomości zacząłem więc od trylogii Dartha Bane'a. Zostałem jednak szybko oświecony, że istnieje pozycja chronologicznie wcześniejsza.
Niniejszym informuję, że naprawiam swój błąd.
Zaginione plemię Sithów dzieje się 5000 lat przed bitwą o Yavin (rokiem zerowym). Autor (podobnie jak Drew Karpyshyn) macza palce w kreowaniu gier komputerowych w świecie Star Wars.

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie że będziesz nagrywać GW :)

  Jest książka której akcja toczy się 25k lat przed Bitwą o Yavin :) Dawn of the Jedi: Into the Void - Tim Lebbon

  Tu podam ci stronę na której jest umieszczona cała chronologia książek GW
  http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale tej pozycji tymczasem nie ma na rynku polskim :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki mały głos w dyskusji. Nie chcę się mądrzyć, bo takie informacje są łatwo dostępne w sieci, ale pomiędzy 'Zaginionym plemieniem Sithów' a 'Darthem Banem' jest jeszcze (i to po polsku)
  1. Revan
  2. Oszukani
  3. Czerwone żniwa
  4. Fatalny sojusz
  5. Błędny rycerz
  6. Zagłada (premiera za tydzień)
  Tak więc nie trzeba wyszukiwać pozycji niewydanych u nas, żebyś nie nudził się przez najbliższe pół roku. Co do jakości, nie wypowiem się jeszcze, bo dopiero w tym miesiącu uzupełniłem kolekcję GW, więc tego nie czytałem, a nawet gdybym czytał, to moje zdanie niekoniecznie musi być miarodajne, wiadomo, de gustibus i tak dalej. A za Bane'a dzięki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepraszam bardzo że się ośmielam ale czy moge dodać Pańskie nagrania na chomika? są przekonwertowane do MP4 (znacznie zmniejszona waga plików) i sklejone do mniejszej liczby części. Dziękuję za odpowiedź jakkolwiek by nie była.
  PS mój chomik to noworodek jak Pan się zgodzi dam znać

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że nie mam nic przeciwko. Proszę tylko, aby w postaci skompresowanej (zip, rar, etc.) znalazły się także te pliki, które tam zawsze umieszczam (pdf, txt). Zawsze także miło mi będzie, jeśli gdzieś znajdzie się wskazanie źródła (albo mój chomik, albo ten blog).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OK zrobie wszystko według podanych tutaj wskazówek. oczywiście według swoich skromnych umiejtności. Dziękuję i pozdrawiam

   Usuń
 6. Jeśli chodzi o książki z serii Old Republic mogą być wyrwane z kontekstu dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z KOTorem, a same w sobie( z wyjątkiem Revana, nie wiem jeszcze jak wypadnie Zagłada) są przydługawe jak na ilość zawartej w niej akcji albo. Dodatkowo Oszukani to rozbudowana historia z trailera do gry. Na temat reszty książek się nie wypowiem, aczkolwiek poprzednia książka autora Red Harvest ciągnęła się jak flaki z olejem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem miułośnikiem GW, ale według mnie nie ma sensu bawić się w czytanie chronologiczne. Przecież w samej Polsce wydano ich chyba z 200. Nie warto lepiej poczytaj najlepszych?

  Zapewne fani Gwiezdnych Wojen bez problemu wypożyczą swe księgozbiory na nagrania, a roboty to będzie nie na miesiące lecz na lata.

  OdpowiedzUsuń