Weronika

środa, 10 lutego 2016

Kathy Tyers - Pakt na Bakurze [Audiobook PL]

Najgorzej przetłumaczona książka z dotychczas przeze mnie czytanych na głos. A szkoda, bo - jak zauważył ktoś z Was - tkwi w niej potencjał Nowej Ery Jedi.

Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, ale - kontynuując dzieła leżące u podwalin Expanded Universe - następny w kolejce będzie "Ślub księżniczki Lei".

Zauważyliście, że skończył się karnawał? Ja nie.

8 komentarzy:

 1. ... Mako a tak przy okazji to jest jakieś "Makowe" top ten jeżeli chodzi o książki star warsowe..?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie. Tym bardziej, że czytając teraz te książki, czasami po wielu latach, odbieram je inaczej i moje oceny bardzo się zmieniają.

   Usuń
 2. Mako, jakich mikrofonów w życiu używałeś nagrywając choćby 5 sekund czegoś dla siebie? Chodzi mi o to czy miałeś dawniej mikrofon za 20 złotych, albo słuchawki z mikrofonem za 50 zł, bo chcę wiedzieć jak wypada ich jakość dźwięku w porównaniu z droższymi mikrofonami, jest ogromna różnica, czy taka średnia? Jak chcesz to użyj skali od 1 d0 10 lub innej. I dopisz jeszcze ile aktualniy mikrofon twój (ten topowy) jest wart na rynku (nówka, o ile nówki produkują jeszcze). Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz, ja jestem pod tym względem troszkę nietypowy. Większą część dzieciństwa spędziłem w tzw. amplifikatorni, studiach nagrań i taśmotece w radiu. Stąd, wiedząc, że chcę coś nagrywać w ogóle nie zastanawiałem się nad mikrofonami za 5 lub 50 zł. Z początku nagrywałem książki używając rekordera cyfrowego z wbudowanymi mikrofonami dynamicznymi, a kiedy warunki na to pozwoliły, przesiadłem się na wielkomembranowe mikrofony pojemnościowe. Różnica dźwięku pomiędzy mikrofonem za kilkadziesiąt złotych i tym za kilkaset jest ogromna. Ja w tej chwili używam mikrofonu i tak mieszczącego się znacznie poniżej 1000 zł, bo uważam, że nie ma co przesadzać - o ostatecznej jakości i tak decyduje najsłabsze ogniwo. Jeśli rozsądek pozwoli, chciałbym się przesiąść na pojemnościowy AKG, a to już wydatek dobrze ponad 1000 zł.

   Usuń
 3. W ogóle to Nowa era Jedi sprawia wrażenie właśnie rozwinięcia pomysłu, który tutaj próbowano zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. mako dzięki za star warsy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego naj :)
  Mako czy w tym zapłakanym obrazku ;) nie można by uczynić hmm play listy??czy czegoś podobnego?
  bo wszyscy tam wpisują swoje prośby ale nijak to się przekłada na -----------jak by to nazwać ??
  hmm prośby ,zapotrzebowanie,??????
  co by jakaś tam większość chciała posłuchać
  Nie piszę tu o jakimś wymuszeniu czy presji, ale czy mógłbyś (lub ktoś kto prowadzi tę stronę )WASZE PROPOZYCJE zrobić jakiś ranking popularności (oczywiście z wyłączeniem klikania z tego samego IP)i co jakiś czas przeczytać pozycję wybraną przez LUD:)
  Oczywiście to tylko luźna propozycja :) Moje zapytanie :)
  i bez żadnych podtekstów cokolwiek sugerujących :)
  Ot tak se dziś pomyślałem :)
  Jeśli uznasz ten wpis za "do d...y ,lub co za pierdoły " usuń lub cenzuruj te wypociny ;) a przynajmniej ostatnie zdanie :)
  Pozdrawiam
  Piotr S

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to czytam i śledzę. Może nie prowadzę statystyk, ale wiem, które propozycje pojawiają się najczęściej. Staram się - wedle swoich sił i własnej przyjemności - brać je pod uwagę.

   Usuń