Weronika

czwartek, 3 kwietnia 2014

Książka, od której zaczął się Expanded Universe

Luke nie wie jeszcze, że Leia jest jego siostrą i wyraźnie się w niej podkochuje. Ben Kenobi został dopiero co zgładzony przez Dartha Vadera. Yoda mieszka na Dagobah i nikt - włącznie z Lukiem - o nim nie wie. Przyszły Mistrz Jedi jest tylko zwykłym pilotem myśliwca.

Aż dziwnie :)

"Spotkanie na Mimban" jest bodaj pierwszą książką uzupełniającą i rozszerzającą wiedzę na temat tego, co działo się "dawno temu, w odległej galaktyce". Choćby z tego względu warto ją poznać, lub ją sobie przypomnieć.

Pierwszy rozdział w robocie. Postępy na chomiku.

7 komentarzy:

 1. Mako, a czy może będzie nagrywać książki z głównej sagi? Czyli Mroczne Widmo, Atak klonów itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jeszcze. Konfrontacja mojego czytania z zapamiętanym obrazem może być dla mnie miażdżąca :)

   Usuń
  2. Podobno (opinia internautów z komentarzy pod artykułem o książkach SW) książki epizod I i II są se takie, ale za to trójka daje więcej odpowiedzi dlaczego Anakin przeszedł na Ciemną stronę mocy. I ogólnie sprawia lepiej dopracowanej fabularnie niż sam film.

   Usuń
 2. Nie no, tak źle chyba by nie było ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A może ''Mandaloriańska Zbroja''.
  Zaczyna się podczas ''Powrotu Jedi'' Niema w niej praktycznie Jedi/Sithów Byłą by odskocznia względem wcześniej czytanych książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli mogę coś dodać to CIENIE IMPERIUM Steva Perry'ego świetnie rozwija zdarzenia zaraz po IMPERIUM KONTRATAKUJE. W książce tej VADER ogłasza polowanie na LUKE'A i... naprawdę warto!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć.
  Wszystkie audiobooki ze świata SW przesłuchane. Nie wiedziałem, że mnie tak wciągną. Myślałeś Mako nad przeczytaniem serii X-Wing?
  Ja się w każdym razie zabieram za papier.

  OdpowiedzUsuń