Weronika

wtorek, 12 kwietnia 2016

Robert A. Heinlein - Władcy marionetek [Audiobook PL]

Kochani,
Przede wszystkim, ponieważ do ostatecznego terminu rozliczenia się z fiskusem zostało już mało czasu, przypominam, że w każdej paczce nagrywanych przeze mnie książek znajdziecie plik "przeczytaj prosze.pdf", w którym znajdziecie plakat z informacjami o 1% podatku dla Weroniki za pośrednictwem Fundacji Jaś i Małgosia.

Jeśli Wasza wiedza o "Władcach marionetek" pochodzi głównie z filmu z Donaldem Sutherlandem w roli głównej, to powinniście wiedzieć, że w miejsce dumnego "R.A. Heinlein's Puppet Masters" na plakacie powinno być raczej, zgodnie z prawdą, napisane: film na motywach powieści R.A. Heinleina. Film do najgorszych nie należy, ale to każdy chętny musi ocenić samodzielnie. Natomiast książka jest zupełnie inna. Po pierwsze jest to książka tkwiąca potężnie korzeniami w układzie politycznym świata przełomu lat 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku. Świata w którym (z perspektywy Amerykanów) połową świata rządził osobiście diabeł wcielony, arcykomunista, Józef Stalin, a USA były jedyną niezachwianą opoką wolności. I właśnie tę opokę atakują obcy. Istoty, które podstępnie wykorzystują nie tylko ciała, ale także umysły wolnych dotychczas ludzi. Tak sobie myślę (w tym miejscu fantazjuję - nic nie wiem na ten temat), że "Władcy marionetek" mogliby być ulubioną lekturą senatora McCarthy'ego.

Czy fantastyka z 1951 roku broni się? Ma jeszcze rację bytu?
Ma, bo sprawy tego, czy istnieją komputery lub latające samochody i stacje kosmiczne, czy nie, jest w tej literaturze drugorzędne. Liczą się ludzie, a ludzie się aż tak bardzo przez ostatnie pół z górą wieku nie zmienili.

Paczka jeszcze idzie na serwer Maćka, potem będzie u Artura. Poczekajcie spokojnie, jeśli od razu jej tam nie znajdziecie.

Miłośnicy GW, czuj duch. Będzie Lando Carlissian.

11 komentarzy:

 1. Nie wiem czy tylko ja mam ten problem, ale przy ściąganiu .zipa z książką z serwera Maćka wywala błędy CRC przy rozpakowywaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już uploaduję ponownie. Nie wiem w czym rzecz, ale wczoraj dwa razy wysyłało się to samo. W końcu Filezilla zaraportowała sukces i wielkość się zgadzała. Myślałem, że po problemie.

   Usuń
  2. Problem nadal występuje, rozpakowują się tylko niektóre rozdziały - co ciekawe nie te same co w paczce wieczornej, mam teraz łącznie 26/36.

   Usuń
  3. Na serwerze Artura już wszystko jest w porządku. Na serwer Maćka (po resecie) idzie od początku. Link po prawej stronie działa i prowadzi do serwera Artura.

   Usuń
  4. Plik na serwerze Maćka także już w porządku.

   Usuń
 2. Zakładam, że chodzi o trylogię o przygodach Landa, z czasów, kiedy latał 'Tysiącletnim Sokołem'. Jeśli tak, to trochę mnie to zasmuciło. Książki o Lando (Landzie?), podobnie jak 'Przygody Hana Solo' mają niezbyt wiele wspólnego ze światem GW, ot, zwykłe przygodówki. Ich zaletą jest objętość, nie pozwalająca na dłużyzny, więc czyta się szybko. Chyba lepiej byłoby zabrać się za Trylogię Callisty lub Trylogię Korelliańską, czy pojedynczą powieść 'Nowa Rebelia', które rozbudowują obraz Nowej Republiki. Ale cóż, nie będę marudził, masz pełne prawo czytać, co chcesz, i tak posłucham i podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta Weronika to córka znajomego? Bardzo okrutny ten świat (ma na myśli istnienie wszelakich chorób i innych problemów zdrowotnych). Współczuję i życzę jej powrotu do zdrowia.
  A pozostałym ludziom też życzę zdrowia, a dopiero w drugiej kolejności pieniędzy. Jako mały dzieciak nie rozumiałem dlaczego na wigilii klasowej nauczycielki itd życzą uczniom (miałem z 8-9 lat) zdrowia, ale teraz rozumiem, że zdrowia należy życzyć wszystkim, bez względu na wiek, nigdy nie wiadomo co się komu przytrafi, bo możliwości jest od groma.
  Sorry za nic niewnoszący komentarz, smutno mi że inni chorują.

  OdpowiedzUsuń
 4. cześć

  czy znajdę jeszcze gdzieś link do tego materiału?

  pozdr

  OdpowiedzUsuń
 5. Na exsite.pl: https://rapidu.net/0714468546/Heinlein-Robert-A.-Wladcy-marionetek-czyta-mako_new-.rar

  http://catshare.net/XIkdD8t3tLw7iylt/Heinlein Robert A. - Wladcy marionetek (czyta mako_new).rar

  http://fileshark.pl/pobierz/11920644/3ee23/heinlein-robert-a-wladcy-marionetek-czyta-mako-new-rar

  http://turbobit.net/9gjua73pe9k3/Heinlein Robert A. - Wladcy marionetek (czyta mako_new).rar.html
  http://turbobit.net/w5op3j49utgh/RAH-WMa.zip.html

  http://rg.to/file/a4034b0f5dbe3b2dcfae499efebcab6d/RAH-WMa.zip.html
  http://fileshark.pl/pobierz/12043277/e732d/heinlein-robert-a-wladcy-marionetek-rar

  https://rapidu.net/1214554955/Heinlein.Robert.A.-Wladcy.marionetek.rar

  https://upfiles.net/file/637a6a04-33de-11e6-a338-9c8e99084770/Heinlein-Robert-A--Wladcy-marionetek-rar

  http://dailyfiles.net/4d62c5f5f420bd31/Heinlein.Robert.A.-Wladcy.marionetek.rar

  Gdyby gdzieś prosiło o hasło do rozpakowania: up4Audioksiazki!

  OdpowiedzUsuń