Weronika

sobota, 9 kwietnia 2016

Oglądaliście "Władców marionetek"?

Właściwie to niedobre pytanie, bo niespecjalnie mnie to obchodzi :-). Szczególnie, że związki filmu z połowy lat 90-tych ubiegłego wieku z książką napisaną na przełomie lat 1940-tych i 50-tych są - łagodnie mówiąc - luźne.

Natomiast, ponieważ nie mogłem sobie przypomnieć, kto był reżyserem tego dzieła, sięgnąłem do Stopklatki. I znalazłem tam grafikę pochodzącą najwyraźniej z polskiego wydania DVD. Zwróćcie, proszę, uwagę na treść napisu.

13 komentarzy:

 1. Nie dośc, że ignoranci napisali Heinleinsa zamiast Heinlein'a to jeszcze zrobili z Niego reżysera :( no po prostu trudno to zrozumiec. A książka jak na rok 1951 GENIALNA moim skromnym zdaniem(no i ta okładka obok-dzieło jak dla mnie)! Dzięki Twojemu głosowi Mako przeżywam Ją na nowo, dzięki! Ps. W filmie jedyny dobry aktor Donald i to by było chyba raczej na tyle z dobrych aspektów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Autor powieści to Robert A. Heinlein - "zrobić" Heinleinsa - troszkę kiepsko tak po "polsklacku".

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie oglądałem.

  A teraz ja mam pytanie do was i do Mako również. Czy lubicie audiobooki czytane przez Krzysztofa Banaszyk? (możecie dopisać inne nazwiska osób, których lubicie słuchać). Dla mnie Krzysztof Banaszyk świetny jest, głos ma taki ciekawy, aż chce się słuchać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banaszyk z pewnością w górze stawki. Numer jeden - Gosztyła. Ponadczasowy numer 1 - Zapasiewicz.

   Usuń
  2. Lubię Gosztyłę, ale ma irytującą manierę "wielokropka" i szarpie tekstem. Zapasiewicz jest spox, taki wyważony. Ogólnie rzecz biorąc rządzi Majsel, tyle że mógłby czytac ciut ciekawsze książki:)
   Za to dno den to Wolszczak. Czyta gorzej niż amator.
   Pozdrawiam
   Miszka

   Usuń
  3. Gosztyła wiadomo, mistrz nad mistrzami.

   Zapasiewicz dla mnie jest raczej w środku stawki. Faktycznie ma wręcz dziwnie przyjemny tembr głosu, chociaż dosyć szorstki. Ale ni pasuje mi jego warsztat, sposób czytania ma bardzo "rwany", brak płynności.

   Usuń
  4. Od siebie dodał bym jeszcze Macieja Kowalika i Jacka Rozenka.

   Usuń
  5. Przypadł mi do gustu Leszek Teleszyński. Fajnie się słucha Kinga kiedy czyta Pan Leszek.

   Usuń
  6. Aha! no przecież jeszcze Wiktor Zborowski!

   Usuń
 4. Gosztyła - za całokształt. Ale za pojedynczą rolę - Henryk Talar za Szarleja w Narrenturmie. Mogę słuchać go bez końca.

  leuthen

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz rację, świetnie głos Szarlejowi podkłada, Bożych Bojowników aktualnie słucham (drugi tom). Musze wygooglować kto Rejnewana czytał w tej superprodukcji, bo głos ma nietypowy.

   Usuń
  2. W całych Bożych Wojownikach też odegrał MEGA rolę...

   Usuń