Weronika

czwartek, 7 stycznia 2016

Nie to, żebym się miał chwalić...

ale przyszła część moich okołoświątecznych zakupów książkowych.
Robiłem je bacznie przyglądając się Waszym propozycjom, ale także swoim gustom.
Myślę, że kilka osób poczuje niecierpliwość oczekiwania, a inne machną na mnie ręką (znowu nie wybrał nic zaproponowanego przeze mnie...). Chciałbym jednak raz jeszcze podkreślić informację z pierwszego zdania, która być może umknęła Waszej uwadze: "CZĘŚĆ moich okołoświątecznych zakupów książkowych".
Z drugiej strony, wszystkim i tak nie dogodzę :-)

A teraz to co naprawdę ważne. Zmieniła się nam cyferka na końcu numeru roku, więc wkrótce zabierzecie się za roczne rozliczenia z fiskusem (wiem, wiem: "złodzieje, motyla noga!"). Przedsiębiorcy pewnie zabiorą się za PITolenie już za chwilę, i pospieszą się ze składaniem deklaracji, jeśli z rozrachunku wyjdzie nadpłata. Większość z nas - czyli robotnicy najemni - muszą poczekać, aż pani Bożenka (albo pani Kasia) z księgowości da im PITa, i dopiero wtedy zaczną mozolnie wypełniać rubryczki (jak znam życie, to nie wcześniej niż w marcu). No i oczywiście pozostają jeszcze ci, którzy i tak zostawią wszystko 30 kwietnia, w sobotę, imieniny Katarzyny i Mariana.
Niezależnie od tego, kiedy będziecie musieli przekonać się, ile Waszej krwawicy idzie dla państwa (więc, niby, dla nas samych), pamiętajcie, że łaskawi dysponenci Waszych pieniędzy dali nam wszystkim możliwość wskazania, dla kogo ma pójść 1% podatku.
Po pierwsze - ZADYSPONUJCIE te pieniądze. Nie zostawiajcie odpowiedniej rubryczki pustej. Niezależnie od dokonanego wyboru, to będzie najrozsądniej wydana część daniny każdego z nas.
Po drugie - pamiętajcie proszę o Weronice. http://www.1000dzieci.pl/107-weronika-pawlowska
Po trzecie - jeśli macie znajomą księgową, czy inną osobę, która pomaga w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego, zadajcie sobie troszkę trudu: wydrukujcie z powyższej strony ulotkę albo wizytówkę i dajcie, z prośbą, aby użyła jej jako ściągi w każdym przypadku, kiedy rozliczana osoba nie zadba o wskazanie celu swojego 1%.
Ja poproszę o to moją panią Jolę, podobnie jak w minionym roku.

Będę Wam o tym przez najbliższe 4 miesiące przypominał.

A skoro dobrnęliście aż tutaj, to w nagrodę:

17 komentarzy:

 1. Przy 6 książkach nie ma problemu, ale jeśli kiedykolwiek pokarzesz jakaś większa biblioteczkę w ten sposób, to licz się z jakimś zbiorowym pozwem za trwałe okaleczenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy już zejdę z tego świata, moi zstępni będą mieli kłopot z cała tą, zgromadzoną przeze mnie makulaturą :) A co oni zrobią z kilkunastoma wydaniami Trylogii Sienkiewicza? A z osobnym regałem GW?

   Usuń
 2. Żuk w mrowisku oj chyba będę niecierpliwie czekać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Kroniki Marsjańskie" jak miło wspominam tę książkę. Z miłą chęcią posłucham

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejność odliczania od lewej czy od prawej? ;)

  Już się bałem, że zrobisz to co Martin, który w noworocznym wpisie na swoim blogu zakomunikował, że zima nie nadejdzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mako, przez to zdjęcie pochyliłem lekko głowę by przeczytać tytuły, oficjalnie zostałeś nauczycielem jogi. Teraz mogę do CV dopisać "hobby" i tam "joga".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, ja w ogóle jestem szalenie wpływowy. Przecież ten blog i wszystko, co z nim związane mają na celu uzyskanie ostatecznej władzy nad światem.

   Usuń
  2. ustaw się w kolejkę uzurpatorze, bo to ja już "żondze"!

   Usuń
 6. ,,Żuk w mrowisku'' jest w wersji audio z lektorem Rochem Siemianowskim.

  Pozdrawiam. Kerajs

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam. Czytałeś książeki z cyklu ,,odrodzone królestwo" Elżbiety Cherezińskiej. Polecam przydał by się drugi tom w jaki audiobook.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniec akcji "Arka" i "Żuk w mrowisku" Strugackich po prostu MNIAM, MNIAM! Dziękuję pięknie i czekam z niecierpliwością Mistrzu :) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wielka szkoda, że na tej półeczce nie pojawił się Nienacki i trylogia "Dagome Iudex" :) ale cóż, trudno dziękuję za pozostałe pozycje.
  I życzę wytrwałości w Nowym Roku

  OdpowiedzUsuń