Weronika

piątek, 15 lutego 2013

Asimov - Druga Fundacja - audiobook

Drodzy,
"Walden" Thoreau był naprawdę ciężkim kawałkiem pracy. To przedziwne, że coś co tak dobrze czytało mi się "po cichu", sprawiło mi tyle trudności "na głos". Ale to już za mną. W przeciwieństwie do wielu innych audiobooków, do tego sam będę wracał. Po to go nagrałem.
Teraz pora powrócić do świata Fundacji. Ogłaszam więc rozpoczęcie nagrań "Drugiej Fundacji".
Czyta się łatwo, więc kiedy tylko czas i warunki pozwolą, będę poganiał. Postępy oczywiście będę publikował na bieżąco.
Dzięki za wszelkie wyrazy wsparcia :)

9 komentarzy:

 1. cykl fundacja Asimova w wersji audio jest odpowiedzią na moje prośby Dziękuje bardzo

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiałeś się może nad dołączeniem na końcu ,,Drugiej Fundacji'' informacji o chronologii powstawania tego cyklu .
  Asimov przed napisaniem ,,Agenta Fundacji'' i ,,Fundacji i Ziemi'' stworzył cykl ,,Roboty''. Jego znajomośc sprawia że ostatni tom jest zrozumiały (światy odwiedzane przez Trevize występowały w cyklu ,,Roboty'') o jego zakończenie oprócz elementu zaskoczenia jest spotkaniem z dobrym znajomym Daneelem.R.Olivawem. Informacja ta mogłaby zachęcic nowych czytelników/słuchaczy twórczości Asimova do przeczytania cyklu Roboty przed wysłuchaniem kolejnego tomu Fundacji.

  Ale to tylko luźna sugestia . Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie nagrane przez Ciebie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam nie byłem tego świadom :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć. Mam takie małe, techniczne pytanko. Zdaje się że kiedyś wspomniałeś że używasz dyktafonu cyfrowego. Czy posiadasz w nim funkcję nadpisywania plików? Jeśli nie to jak sobie radzisz z pomyłkami (jeśli takowe się zdarzają) w czasie czytania? pzdr philemoon

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezależnie od tego, jak rejestruję dźwięk (teraz już nie używam rekordera z wbudowanym mikrofonem), wynikowy plik poddaję obróbce w Audacity. Na tym etapie wycinam wszystkie pomyłki. Czyli czytam - pomyłka - powrót do poprzedniej kropki - czytam ponownie; a w Audacity wycinam fragment błędny i zostawiam tylko to, co "na czysto".

  OdpowiedzUsuń
 6. Mako_new...jest Pan wielki...rewelacyjna dykcja i świetna emisja. Liczę na kontynuację cyklu w Pańskim wykonaniu, już właściwie nie wyobrażam sobie głosu innego lektora...po raz pierwszy zdarza się że już po kilku minutach odsłuchu zdobywa Pan moje serce. Jeszcze raz serdecznie dziękuję...te audiobooki na pewno zostawię dla swoich dzieci...Pozdrawiam
  KwazziPL

  OdpowiedzUsuń
 7. Fundacja to swietny wybor. Az chcialoby sie wiecej z tej serii.
  Ogolnie skupienie sie na klasyce gatunku SF byloby dobrym wyborem,
  tak naprawde chetniej wysluchalbym Dicka, Gibsona czy Zajdla w mako'wym wykonaniu niz star wars:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ będzie więcej z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 9. You made me happy :) Wracam do Drugiej Fundacji do snu:)

  OdpowiedzUsuń